מאמרים

מסעדה אירופאית מודרנית

התרבות ביבשת אירופה נחשבת לתרבות עתיקה וקלאסית. כל מי שטייל במדינות באירופה, יודע כי ניתן לראות בכל מקום מבנים וארכיטקטורה מלפני מאות שנים לצד מבנים מודרניים וחדשים.

כיבשת ותיקה גם המטבח האירופאי הוא מטבח ותיק, מטבח מסורתי שקיים כבר מאות שנים וסודותיו עוברים בין הדורות.

לצד זאת מרבית הדברים בעולם, גם המטבח האירופאי המסורתי עבר התאמות לעידן המודרני הכולל כלי ושיטות בישול שונים, מגוון מוצרים גדול יותר ובכלל אפשרויות קולינריות רחבות יותר.

טעמים ישנים מתערבבים בטעמים חדשים

אחת החוויות הקולינריות המסעירות ביותר, נמצאות בתהליך ההיתוך והשילוב בין המטבח האירופאי המסורתי לבין המטבח האירופאי המודרני. באופן טבעי את החוויות הקולינריות הללו והתהליכים הללו, מובילים שפים ואנשי קולינריה בעיקר במסעדות ובתי אוכל שונים באירופה וגם כאן בישראל.

יש גם בישראל?

למי שמחפשים מסעדה בניחוחות אירופאים, מחכה הפתעה מיוחדת במסעדת באבא יאגה, המציעה  שילוב מסורות ומודרניות בצורה של מסעדה אירופאית מודרנית הכוללת מאכלים ממגוון מטבחים (צרפת, רוסיה, מזרח אירופה וגם קצת ים תיכוני).

מה זה בדיוק שילוב מטבח מסורתי ומודרני?

לרוב, הכוונה היא לכך, שהמאכלים המסורתיים מהווים את הבסיס להכנת המנה, אך משלבים בהם רכיבים נוספים להגדלת מנעד הטעמים שנוצר ובעיקר, מבשלים ומגישים אותם בצורה עדכנית וחדשנית. כך שבסופו של דבר אנחנו מקבלים מנה מסורתית עם טעמים חדשים ובהגשה המתאימה לימינו.

 עיצוב חדש וישן

מסעדות המשלבות בין המטבח החדש לישן (ולא רק כאשר מדובר על סגנון מסעדה אירופאית מודרנית), ישלבו לעיתים, מבחינה עיצובית בתוך המסעדה נגיעות משתי העולמות, זה יכול להיות חלק מהריהוט בסגנון קלאסי, או קיר או תמונות לצד עיצובים מודרניים.

סט של מנות

המטבח האירופאי, מאז ומתמיד כלל שלוש מנות מרכזיות בארוחה, ראשנה, עיקרית וקינוח, כאשר לעיתים מנה ראשונה הייתה כוללת כמה מנות.  מסעדה אירופאית מודרנית כמו באבא יאגה מציע בדיוק את סט המנות המלא המאפיין את המטבח האירופאי.

חוויה של בית

פעמים רבות, אנשים מגיעים למסעדות בחיפוש אחר טעמים של בית. מחפשים את המאכלים שהסבתא והאימא נהגו לעשות במולדת הישנה וגם כאן בישראל. החיפוש הזה מוביל למסעדות המציעות חוויה קולינרית מסורתית שדרכה יוכלו לשחזר את הריחות והטעמים אליהם הם מתגעגעים.

הזמינו מקום במסעדת באבא יאגה ותגלו חוויה קולינרית של המטבח האירופאי ובמיוחד המזרח אירופאי שתחזיר אתכם למחוזות הילדות.

דילוג לתוכן