מאמרים

מסעדה לאירוע אחרי עלייה לתורה

מסעדה לאירוע לאחר עלייה לתורה מתייחסת לאירוח לארוחה חגיגית של המוזמנים המשתתפים בטקס עלייה לתורה, טקס הנהוג בתרבות ובדת היהודית.

המנהג הנהוג הוא כי לאחר האירוע בבית הכנסת שבו נער המצווה עלה לתורה ונערכה תפילה, מוזמנים כולם לאורחה חגיגית, לציין את האירוע המשמח והמשמעותי מבחינה יהודית וגם מבחינה תרבותית חברתית. 

איך בוחרים מסעדה לאירוע אחרי עלייה לתורה?

בתהליך הבחירה מומלץ להתייחס לכמה פרמטרים בכדי שהחוויה תהייה גם נוחה, גם חגיגית ולא פחות חשוב, טעימה.

=       מיקום- מומלץ לבחור מיקום נוח להגעה לאחר האירוע בבית הכנסת. נוחות מבחינת זמן נסיעה והגעה וכן חנייה זמינה.

=       בחירה קולינרית- מסעדה שבה יש מאכלים המתחברים עם מאפייני הקהילה המציינת את האירוע. לעיתים קרובות מאכל תרבותי מתחבר ומחזק את המשמעות התרבותית של האירוע.

=       תכולה- מסעדה מספיק גדולה היכולה להציע מקום לכמות גדולה של אורחים, אך לא ברמה המונית. מסעדה המאפשרת לשמור על משפחתיות וקרבה המאפיינת את הרגישות התרבותית והיהודית של אירוע עלייה לתורה.

=       התאמה אישית- מסעדה המאפשרת להתאים קישוטים וליצור אווירה המתכתבת ומשלימה את אופי האירוע, כולל מרחב המאפשר קבלת פנים של אורחים על ידי חתן המצווה ומשפחתו.

=       אפשרויות בחירה- בעידן של היום בה המודעות לצמחונים או טבעוניים עלתה, זהו כבר הכרח למצוא מסעדה המציע בתפריט שלה מאכלים מתאימים להעדפות אלו של אורחים. אורח המגיע למסעדה לאירוע ואין לו מה לאכול, זו חוויה לא נעימה שאף מארח לא רוצה.

גן אירועים–מסעדה

כאשר מחפשים מסעדה לאירוע אחרי עלייה לתורה, השילוב של מילות הקסם גן אירועים-מסעדה הוא הפתרון המושלם.

מסעדת באבא יאגה בתל אביב, היא בדיוק מקום כזה. מקום המציע שילוב של מסעדה עם מגוון אפשרויות קולינריות ממטבחים שונים, מענה לצמחונים וטבעוניים יחד עם מרחב המאפשר ציון האירוע, קבלת פנים ואזור מפגש, ורחבת ריקודים.

הפעלות ותוכן

כאשר מזמינים את האורחים למסעדה לאחר אירוע עלייה לתורה, יש לבחון תוספת של תוכן בכדי להנעים את המפגש במסעדה. לרוב נהוג שהתוכן יהיה מוזיקלי, כמו, הזמנה של נגנים מתאימים לאירוע או לסוג המוזיקה המועדפת ולעיתים זה תקליטן להנעים את המפגש.

באירועי עלייה לתורה ישנו מנהג שבו חתן המצווה עומד בפני קהל האורחים ומשפחתו ואומר כמה מילים לציון המעמד והחוויה.

דילוג לתוכן